Electronice de la A la Z
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
TRANSLATE
Publicitate




Anunturi
Recomandari
online store

online store

W10

RO-
DATASAT

Service TV

Softuri TV

Parteneri




DTH - receptie TV satelit

e-Depanare Grup















Ремонт аппаратуры (схемы, справочники, документация)



Publicitate



Top postatori
Costin (4640)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
titus08 (1601)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
stanley (728)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
Florinel TV (716)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
Bughiu (636)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
fox (350)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
petriangabor (228)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
ionica68 (160)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
necula.vasile (156)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
coconut (114)
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
titus08
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
necula.vasile
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
Costin
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
Florinel TV
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 
constantinvoicu216
Alimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_lcapAlimentare smartphone de la bateria masinii I_voting_barAlimentare smartphone de la bateria masinii I_vote_rcap 

Google PageRank
Powered by MyPagerank.Net
Informatii trafic
Schimb

Alimentare smartphone de la bateria masinii

3 participanți

In jos

Alimentare smartphone de la bateria masinii Empty Alimentare smartphone de la bateria masinii

Mesaj Scris de alexpalcau Vin 16 Aug 2013 - 21:45

Salut, am o mica dilema si sunt curios ce sfaturi imi dati.
Incerc sa plasez un smartphone ( Huawei U8160 ) intr-un loc cat mai ascuns in masina, undeva in plafon.Problema este ca am nevoie de alimentare continua a dispozitivului asa ca am incercat sa cumpar un incarcator auto universal, sa desfac mufa bricheta si sa ma gandesc de ce fire sa o leg.Cand am incercat contactul direct la baterie au iesit scantaei = incarcator ars.

Acum intrebarea mea ar fi din ce cauza s-a aras ( ma gandesc ca am inversat + cu - ... ) ?
Si ce idei aveti pentru a reusi aceasta procedura ? De ce sa leg, cum sa leg ? Am nevoie de tensiune de iesire de maxim 5. Exclus conectarea la bricheta, totul trebuie sa fie discret.
Astept raspunsuri.

alexpalcau

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/08/2013

Sus In jos

Alimentare smartphone de la bateria masinii Empty Re: Alimentare smartphone de la bateria masinii

Mesaj Scris de Bughiu Sam 17 Aug 2013 - 11:58

Tensiune de iesire 5v?!?! Simplu;conectati sub capaota ,la baterie masini asa ceva:http://www.tehnoelectric.ro/produse/ap_3026_sursa_de_alimentare_12_24_v_5_v_1_a_mufa_usb .....    ,sau asemanator care scoate 5v si la intrare sant 12v,dar trebuie desfacut convertorul si cuplat la baterie,iar firele de 5v ,camuflate frumos pana la locul unde este smartphonul...bineinteles adaptat totul pentru mufa de alimentare a smartphonului.....

_________________
Arbeit macht frei
Bughiu
Bughiu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 636
Varsta : 52
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 19/07/2011

Sus In jos

Alimentare smartphone de la bateria masinii Empty Re: Alimentare smartphone de la bateria masinii

Mesaj Scris de alexpalcau Sam 17 Aug 2013 - 20:31

Ok si cum leg firele la incarcator... care + si - la astfel de modele... ?  Tot asa am procedat si inainte si mi-a luat foc incarcatorul ...

alexpalcau

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/08/2013

Sus In jos

Alimentare smartphone de la bateria masinii Empty Re: Alimentare smartphone de la bateria masinii

Mesaj Scris de Bughiu Dum 18 Aug 2013 - 16:15

alexpalcau a scris:Ok si cum leg firele la incarcator... care + si - la astfel de modele... ?  Tot asa am procedat si inainte si mi-a luat foc incarcatorul ...
Dar e simplu.....varful este plusul si clemele laterale minusul  Shocked

_________________
Arbeit macht frei
Bughiu
Bughiu
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 636
Varsta : 52
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 19/07/2011

Sus In jos

Alimentare smartphone de la bateria masinii Empty Re: Alimentare smartphone de la bateria masinii

Mesaj Scris de Costin Mar 20 Aug 2013 - 23:25

De ce un smartphone?
Sunt microfone speciale, dotate cu echipament GSM, concepute special pentru acest scop. Avantaj ca poate fi activat/comandat prin SMS. Preturi intre 200 si 300 lei.

Iata specificatiile unui asemenea dispozitiv:
Echipamentul spy  are functie de microfon spion GSM dar si tracker GPS cu functie AGPS si este dotat  senzor de vibratii (miscare ) si senzor de detectare zgomot si apelare automata la un numar predefinit .
Sistemul spion poate fi folosit pentru supravegherea masinilor sau ambarcatiunilor , dar si a casei sau biroului dumneavoastra .
Functionare microfon gsm
-Se monteaza in dispozitiv orice cartela GSM(Vodafone,Orange,Cosmote).
- Puteti apela de la orice telefon mobil sau fix dispozitivul ,si acesta raspunde automat si preia sunetele din incaperea in care este montat .Acest model are si functia de detectie vocala ,adica va suna pe un numar prestabilit cand va detecta zgomot.Este un dispozitiv foarte discret si usor de utilizat.
Functie de localizare gps la comanda . Printr-un simplu SMS puteti afla locatia dispozitivului cu o precizie de 200 de metri datorita functiei  AGPS.
Specificatii tehnice microfon spionaj:
- Functia contactare de urgenta
- Ascultare de la distanta
- Functie SOS
- Alarma detectare sunet si apelare automata
- Alarma detectare vibratii
- Reminder baterie descarcata
- AGPS
- Call Back (dispozitivul va apeleaza pe un nr predefinit)
- Timp de standby: 300-400 ore
- Timp de lucru :7-10 ore. (in funcţie de semnalul de retea locala)
- Tipul retelei: (4 benzii de frecventa) GSM850/900MHz/DCS1800/1900MHz

Atentie!
Daca nu aveti dreptul de a supraveghea acel spatiu, intrati sub incidenta legilor!
Costin
Costin
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 61
Localizare : RO
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 11/11/2008

https://e-rusu.blogspot.com/

Sus In jos

Alimentare smartphone de la bateria masinii Empty Re: Alimentare smartphone de la bateria masinii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum