Electronice de la A la Z
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
TRANSLATE
Publicitate




Anunturi
Recomandari
online store

online store

W10

RO-
DATASAT

Service TV

Softuri TV

Parteneri




DTH - receptie TV satelit

e-Depanare Grup















Ремонт аппаратуры (схемы, справочники, документация)



Publicitate



Top postatori
Costin (4657)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
titus08 (1615)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
stanley (728)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
Florinel TV (716)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
Bughiu (636)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
fox (351)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
petriangabor (228)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
ionica68 (160)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
necula.vasile (156)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 
coconut (114)
Cod smd sigurante I_vote_lcapCod smd sigurante I_voting_barCod smd sigurante I_vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

Google PageRank
Powered by MyPagerank.Net
Informatii trafic
Schimb

Cod smd sigurante

2 participanți

In jos

Cod smd sigurante Empty Cod smd sigurante

Mesaj Scris de necula.vasile Vin 5 Ian 2024 - 22:55

La multi ani pe noul an!   Am gasit pe o placa logica o siguranta smd intrerupta care are pe ea litera T , rugamintea este daca stie cineva  de citi amperi este? nu sunt sigur, ar putea avea  4-5 A ? Daca se stie si un tabel cu astfel de notatii ar fi si mai bine. Multumesc mult si cele mai bune urari  de bine cu f multe realizari!

necula.vasile
Mester
Mester

Numarul mesajelor : 156
Varsta : 72
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Cod smd sigurante Empty Re: Cod smd sigurante

Mesaj Scris de titus08 Sam 6 Ian 2024 - 12:18

Consulta tabelul de aici. Fi atent ce scrie pe smd ca poate fi si T. (T si Punct).
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Consulta (Descarca) acest PDF: - (linkul este protejat. copiaza-l si lipeste-l in pagina noua, nu merge altfel)
[url=https://media.digikey.com/pdf/Data Sheets/Littelfuse PDFs/SMD_Fuses_Fundamentals.pdf]link[/url]
Conform aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] are 5A.
titus08
titus08
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1615
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : super-ultra-expert
Data de inscriere : 12/02/2017

Costin și necula.vasile apreciază acest mesaj

Sus In jos

Cod smd sigurante Empty Re: Cod smd sigurante

Mesaj Scris de necula.vasile Dum 7 Ian 2024 - 21:37

salutari, multumesc f mult de ajutor si pentru tabel ,ca intotdeauna f  repezi la raspuns si precisi! Siguranta era pe  convertor dc-dc, asa a aparut 14v pt lvds, avand benzile scoase. Am verificat condi de pe ecran si sunt dusi cu pumnul! . Concluzia ca de la condi in scurt a ars siguranta.Nu e cazul sa-mi bat capul ca are ecranul spart. tv avea de toate mai putin imaginea care nu era , ecranul era usor albastrui. Vrind sa-l aduca ,a dat cu ecranul de usa ,spargindul. a venit sa mi-l lase, iar eu am vrut sa vad de ce nu era imagine.Tv  Samsunng ue 49ru 7302k courve, asa ca a fost bun exercitiul!  multumesc mult!!

necula.vasile
Mester
Mester

Numarul mesajelor : 156
Varsta : 72
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/03/2011

titus08 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Cod smd sigurante Empty Re: Cod smd sigurante

Mesaj Scris de necula.vasile Mar 9 Ian 2024 - 18:14

salutari, cautind sigurante pe placi de laptop  am gasit urmatoarele   pe una era scrisa cifra 7 , alta  Z, alta T110, alta 260f   ce amperaj ar avea ? Multumesc anticipat.

necula.vasile
Mester
Mester

Numarul mesajelor : 156
Varsta : 72
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Cod smd sigurante Empty Re: Cod smd sigurante

Mesaj Scris de titus08 Mar 9 Ian 2024 - 23:28

Nu sunt sigurante. Pentru cod T110 vezi aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .  Vezi si aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  Pot fi si valori intermediare nestandard.
Pot fi si bobine.
titus08
titus08
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 1615
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : super-ultra-expert
Data de inscriere : 12/02/2017

Costin și necula.vasile apreciază acest mesaj

Sus In jos

Cod smd sigurante Empty Re: Cod smd sigurante

Mesaj Scris de necula.vasile Mar 9 Ian 2024 - 23:44

multumesc

necula.vasile
Mester
Mester

Numarul mesajelor : 156
Varsta : 72
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Cod smd sigurante Empty Re: Cod smd sigurante

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum