Electronice de la A la Z
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
TRANSLATE
Publicitate




Anunturi
Recomandari
online store

online store

W10

RO-
DATASAT

Service TV

Softuri TV

Parteneri




DTH - receptie TV satelit

e-Depanare Grup















Ремонт аппаратуры (схемы, справочники, документация)



Publicitate



Top postatori
Costin (4657)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
titus08 (1615)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
stanley (728)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
Florinel TV (716)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
Bughiu (636)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
fox (351)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
petriangabor (228)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
ionica68 (160)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
necula.vasile (156)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 
coconut (114)
Tv Lcd Vestel defect imagine I_vote_lcapTv Lcd Vestel defect imagine I_voting_barTv Lcd Vestel defect imagine I_vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

Google PageRank
Powered by MyPagerank.Net
Informatii trafic
Schimb

Tv Lcd Vestel defect imagine

2 participanți

In jos

Tv Lcd Vestel defect imagine Empty Tv Lcd Vestel defect imagine

Mesaj Scris de robert1000 Joi 26 Dec 2019 - 20:06

Va salut!
Am un tv Allview 26" lcd, electronica Vestel : sursa 17pw22-4, main 17mb22-2, t-con v260b1-c01, panel v260b1-l01.

Simptome : tv aparent functioneaza corect, dupa un timp total aleatoriu (poate fi 20min, 1 ora, 2 ore) pe imagine apar coruperi de culoare , petele de culoare fiind verzi si mov.
Defectul se manifesta 10-20 secunde apoi revine la normal.

Tensiuni corecte sursa, conzi neumflati.
T-con nu contine as15f, ci 2 bucati hx8904tb.
Inlocuit panglica flex dintre panel si t-con, fara rezultat.
Inspectat si curatat cu alcool cablul lvds , fara rezultat.
Defectul se manifesta indiferent de sursa de semnal folosita.
Defectul nu reactioneaza la modificarea setarilor de contrast/luminozitate.

Am atasat imagini cu defectul. Ma poate ajuta cineva? sunt total in ceață.
Multumesc!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

robert1000
Se spune ca-i mester
Se spune ca-i mester

Numarul mesajelor : 69
Varsta : 35
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 03/03/2017

Sus In jos

Tv Lcd Vestel defect imagine Empty Re: Tv Lcd Vestel defect imagine

Mesaj Scris de ionica68 Dum 5 Apr 2020 - 23:50

Acum am vazut comentariul allwiev,cele mai proaste natii de aparate ce se pot face pe PAMANT,dar cei de la allwiev continuie sa ne pacaleasca cu nereusita lor.!!!! Ca o mica indrumare pentru altcineva care trece prin asa ceva,datile la gunoi direct...ok? Si nu mai cumparati asa ceva,chiar cei de la garantii returneaza banii deoarece stiu ca nu merita reconditionate...sa fiti iubiti colegii mei.!!! Smile Very Happy
ionica68
ionica68
Mester
Mester

Numarul mesajelor : 160
Varsta : 55
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2017

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum