Electronice de la A la Z
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
TRANSLATE
Publicitate




Anunturi
Recomandari
online store

online store

W10

RO-
DATASAT

Service TV

Softuri TV

Parteneri




DTH - receptie TV satelit

e-Depanare Grup















Ремонт аппаратуры (схемы, справочники, документация)



Publicitate



Top postatori
Costin (4657)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
titus08 (1615)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
stanley (728)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
Florinel TV (716)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
Bughiu (636)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
fox (351)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
petriangabor (228)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
ionica68 (160)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
necula.vasile (156)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
coconut (114)
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
Costin
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
titus08
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
panaitepaul
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
adriangion
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 
fox
Decodari , solutii , interfete I_vote_lcapDecodari , solutii , interfete I_voting_barDecodari , solutii , interfete I_vote_rcap 

Google PageRank
Powered by MyPagerank.Net
Informatii trafic
Schimb

Decodari , solutii , interfete

3 participanți

In jos

Decodari , solutii , interfete Empty Decodari , solutii , interfete

Mesaj Scris de Costin Sam 27 Mar 2010 - 14:14

Despre decori telefoane .
Costin
Costin
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4657
Varsta : 61
Localizare : RO
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 11/11/2008

https://e-rusu.blogspot.com/

Sus In jos

Decodari , solutii , interfete Empty Re: Decodari , solutii , interfete

Mesaj Scris de tibi7hac7 Joi 6 Ian 2011 - 0:01

chiar nu se baga nimeni ?
ce pot sa spun este ca recomand gsm hosting un forum dedcat gsm in engleza
referitor la decodare ramane clasicul box sau interfata hwk ufs jaf tornado etc daca cineva este interesat de asa ceva pot sa-l ajut cu ceva informatii cat ma pricep

tibi7hac7

Numarul mesajelor : 39
Varsta : 46
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Decodari , solutii , interfete Empty Re: Decodari , solutii , interfete

Mesaj Scris de Costin Joi 6 Ian 2011 - 1:03

Perfect !
Am inteles ca ai lucrat in domeniu .
Intra un pic in detalii .
Ce interfete se folosesc la telefoanele mai noi , ce se poate face cu ele , modificari si up-grade firmware , etc.
Un tutorial pentru incepatori .
Multumesc .
Costin
Costin
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4657
Varsta : 61
Localizare : RO
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 11/11/2008

https://e-rusu.blogspot.com/

Sus In jos

Decodari , solutii , interfete Empty Re: Decodari , solutii , interfete

Mesaj Scris de tibi7hac7 Joi 6 Ian 2011 - 8:12

Mai intai vreau sa fac o precizare pe bune !
Am lucrat in foarte multe domenii si am cules informatii cate putin din fiecare insa problema e ca nu am reusit sa ma dezvolt chiar la nivel de profesionist insa pot zice din putina mea experienta cate ceva
cele mai multe defecte zic eu vin din utilizarea necorespunzatoare a telefonului si am sa dau detalii
------ tel scapat in apa multi zic ca nu maiare sanse insa am facut cateva chiar dupa ce omu a venit cu el de la strant tot secretul este

!!! NU INCERCATI SA APRINDETI TELEFOANELE DUPA CE LE-AI SCAPAT IN APA PUNETILE LA LOC USCAT SI BINE VENTILAT PENTRU A SE USCA APOI MERGETI LA SEVICE CU ELE !!!!!
DACA NU SE DESCHIDE TELEFONUL VERIFICATI DACA TENSIUNEA BATERIEI ARE MINIM 3,6 V ALTEFEL NU SE INCARCA SINICI NU DESCHIDE TELEFONUL



Acum partea cu decodarile
Dintre boxurile laudate ar fi infinity care face multe JAf dedicat Nokia si unele combo uri care fac mai multe de exe am HWKufs3 face si nok lg sam acer sharp etc
Din ce am lucrat eu nu prea ai ce face daca nu ai fleshul producatorului
Sunt si metode de citire imei apoicu program de calculat co d retea se caseste codul care se introdduce in menu de secret insa la capitolul asta nu pot zice ca sunt expert .
Ca sa fiu explicit in viata eu numam complicat prea mult cu lucru in detaliu ci cu cel care se face rapid usor si cu multi bani
Abia acuma ca am timp intru in detalii si ce descopar am sa va comunic .

tibi7hac7

Numarul mesajelor : 39
Varsta : 46
Localizare : suceava
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Decodari , solutii , interfete Empty Re: Decodari , solutii , interfete

Mesaj Scris de Lalu Dum 30 Dec 2012 - 12:50

...majoritatea au trecut la telefoane noi... (inteligente).... Am cateva telefoane vechi care stau ,,aruncate,, de cativa ani, din care un- Sagem my600v -Vodafone,... cum s-ar putea decoda pe Orange? Si un Nokia 1680c-2 la care i-am blocat codul de siguranta. A-s vrea sa stiu daca s-ar putea face ceva (,,acasa,,), (nu la service), pt ca am citit pe multe forumuri diferite chestii si imediat ,,scapau,, de intrebari trimitindu-i pe respectivii la SERVICE. Nu conteaza daca le stric (ireparabil), vreau doar putina ,,experienta,,...!!!...!!!
Lalu
Lalu

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 53
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 19/08/2011

Sus In jos

Decodari , solutii , interfete Empty Re: Decodari , solutii , interfete

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum