Electronice de la A la Z
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
TRANSLATE
Publicitate




Anunturi
Recomandari
online store

online store

W10

RO-
DATASAT

Service TV

Softuri TV

Parteneri




DTH - receptie TV satelit

e-Depanare Grup















Ремонт аппаратуры (схемы, справочники, документация)



Publicitate



Top postatori
Costin (4657)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
titus08 (1615)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
stanley (728)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
Florinel TV (716)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
Bughiu (636)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
fox (351)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
petriangabor (228)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
ionica68 (160)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
necula.vasile (156)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 
coconut (114)
identificare tranzistor I_vote_lcapidentificare tranzistor I_voting_baridentificare tranzistor I_vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

Google PageRank
Powered by MyPagerank.Net
Informatii trafic
Schimb

identificare tranzistor

In jos

identificare tranzistor Empty identificare tranzistor

Mesaj Scris de euvasile Lun 9 Iul 2012 - 19:00

Buna ziua! D-le Rusu am o mare rugaminte la dumneavoastra sa ma ajutati intr-o problema si anume ca nu pot identifica corect un tranzistor. Tranzistorul cu problema este G20N60 RUFD G52 aveti poze cu el aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .Pe net am gasit SGH20N60RUFD si HGTG20N60A4 primul seamana ca si constructie si ar fi de 32 amperi si
190watti si dioda incorporata iar al doilea e de 70 amperi si 290watti fara dioda incorporata si nu seamana ca si constructie(capsula)
Tranzistorul acesta este montat intr-un aparat de aer conditionat la un convertor care comanda compresorul.
Daca ar fi acesta SGH20N60RUFD nu se gaseste nicaieri asa ca am cautat un inlocuitor si anume irg4pc30udpf problema e ca acesta are 32amperi dar are numai 100watti in loc de 190 watti.
Pe al doilea tranzistor HGTG20N60A4 il gasesc de cumparat si nu ar fi o problema.
Va rog fffffmult sa ma ajutati daca nu e cu suparare.


Am mai cautat in catalog si am gasit un tranzistor IRG4PC50UDPBF care are 55amperi 200 watti si cu dioda incorporata si se gaseste si de cumparat. Dar tot nu stiu daca asta trebuie sau celalalt. Astept!
euvasile
euvasile

Numarul mesajelor : 21
Varsta : 50
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/06/2012

Sus In jos

identificare tranzistor Empty Re: identificare tranzistor

Mesaj Scris de euvasile Mar 10 Iul 2012 - 19:15

Am montat un g4pc40kd din recuperari si compresorul functioneaza, acuma sa vedem si cat merge.
Am de reparat vreo 30 buc aduse din Germania, ma doare capul numai cand ma gandesc la ele.
euvasile
euvasile

Numarul mesajelor : 21
Varsta : 50
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/06/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum